Genel

Avukatlık Bürosu Nedir? Ne İş Yapar? 5 Temel Hizmet

avukatlik-burosu-4

Avukatlık bürosu, gerçek ya da tüzel kişilerin bazen haklarını yeniden kazanmak bazen de hakkını dış etkenlere karşı korumak için hizmet veren, yasalara hakim, alanında uzman avukatlardan oluşan özel hizmet bürolarıdır. Hukuk bürosu olarak da bilinir toplum içerisinde. Aslında çok fazla ihtiyaç duyulmazmış gibi görünebilir. Ancak her insan ömründe en az bir defa bile olsa bir avukatın danışmanlığına ihtiyaç doğar. Peki ama avukatlık büroları ne deme? Ne iş yaparlar? Ücretleri ne kadar? Çok daha fazlası için yazıyı tamamıyla okuyunuz.

Toplum içerisinde insan hayatı özgürlüğü kanunlarca belli alanlarda sınırlandırılmıştır. Kimi zaman bu özgürlük alanı aşıldığı kimi zamanda ikili insan ilişkileri arasında çıkan anlaşmazlıklardan dolayı hukuk yolu açılır. Bir insanın tüm kanun sistemini ezbere bilmesi mümkün değil. Ama bir yasayı bilmemek ona uyulmayacağı anlamına da gelmez. Yani istemeden de olsa bir suç işlediğinizde “bunun yasak olduğunu bilmiyordum” deme lüksüne sahip değilsiniz. Bu nedenle hayatınız boyu size danışmanlık verecek, her türlü görüş ve öneri alabileceğiniz, başınız bir sıkıntıya uğradığında hemen yardım talep edebileceğiniz avukatlık bürosu bulmak çok değerli.

Avukatlık bürosu içerisinde sadece bu alanda diploması olan kişiler hizmet verir. Yani avukat olmayan bir kişi hukuk bürosu açamaz, davalara bakamaz ya da size yasal danışmanlıkta bulunamaz. Günümüzde büro açma sürecinin zor ve çok sayıda faktör beklentisi olduğunu belirtelim. Aynı zamanda her hukuk bürosunun da aynı hizmet kalitesine sahip olmadığını da not düşelim. Kendiniz için bir avukatlık bürosuna başvuracağınız zaman aşağıda unsurları ve özellikleri taşıdığından emin olunuz.

Avukatlık bürosu seçerken dikkat edilmesi gerekenler:

 • İhtiyacınız olan dava türünde uzmanlık kazanmış avukatın olması gerekir.
 • Kalabalık bir avukatlık kadrosundan oluşması size çok sayıda avantaj sağlar.
 • Samimiyet yönüyle size kendinizi iyi hissettirecek ve güvenilir ilişkiyi prensip edinmiş bireyleri tercih unsuru yapın.
 • Kimi davalar çok uzun yıllar avukat ile birliktelik gerektirir. Bu nedenle ücret yönüyle de bütçenize hitap etmesi gerekiyor.
avukatlik-burosu-1

Avukatlık Bürosu Nedir? Ne İş Yapar? 5 Temel Hizmet

Avukatlık Bürosu Nedir?

Vatandaşların haklarını korumak ya da hak kaybı yaşamalarını önlemek için verilen teorik ve fiili danışmanlık hizmeti sağlayan yerlere avukatlık bürosu denir. Sadece vatandaşa değil öte yandan kamu kurumu ya da yabancı gerçek kişilere de bu hizmeti sunar. Özel diplomalı hukukçular tek başına ya da bir avukat ekibiyle birlikte çalışır. Çalışma ortamı ise bir ofis tipi mekanda gerçekleşir. Günümüzde modern mimari yapılarda çok sayıda hukuk bürosu faaliyet göstermektedir.

Hizmetleri ya herhangi bir hukuki süreç başlamadan önce başlayabilir ya da adınıza açılmış bir dava sırasında sürece hukuki danışmamanınız olarak dahil olabilir. Dava öncesi danışmanlık hizmetleri için boşanma süreci örnek olarak gösterilebilir. Boşanmayı düşündüğünüzde bir avukatlık bürosu ile anlaşma sağlarsınız. Bu kişiler sizden aldıkları vekalet ile dava açma, mahkemeye çıkma ve sonuçları tastiklettirme işlemlerini yapar.

En iyi hukuk bürosu hangisi? Bunun yanıtını doğrudan vermek etik değil. Ama sizi en iyi şekilde dinleyen, sorununuzu gönülden anlayan, samimi yaklaşan, gizliliğe önem veren ve tamamen sizin haklarınıza odaklanmış avukatların olduğu bir ofis, en iyi hukuk bürosudur. Bu tür bir yer arayanlar için de Hür Hukuk Bürosu tavsiye edilir. Tüm hukuk dallarında profesyonel seviyeye gelmiş bir avukatımız var. Kadromuz çok geniş ve kaliteli hukukçulardan oluşuyor. Ekip çalışmasına inanıyor olmamız da sizin en iyi şekilde savunmamızın püf noktası.

avukatlik-burosu-2

Avukatlık Bürosu

Avukatlık Bürosu Ne iş Yapar?

Avukatlık bürolarının ne işe yarayacağına verilecek en temel yanıt, insanların haklarını korumak olarak nitelendirilir. Hakkınızı kaybettiğiniz andan itibaren avukata başvurursunuz. Hukukçular yasaların gösterdiği yönergelere uyarak yaşadığınız kayıpları hukuk yoluyla geri almayı sağlar. Sadece kayıpları gidermede değil, bir koruma kalkanı da oluşturur. Toplumsal hayatta çok sayıda maddi, manevi saldırılar ile karşılaşır insanlar. Bu saldırılar karşısında korunmanın tek yolu ise hukuktur. Ama hukuku tamamen bilemeyeceğiniz için avukattan yardım talep edersiniz. İşte avukatlık büroları bu tür konularda ücretli hizmetin verildiği yerlerdir.

Avukatlık bürolarının verdiği hizmetler:

 1. Dava Takibi: İhtiyacınız olan davaların açılması ve bunların düzenli bir şekilde takibi için avukatlara vekalet verebilirsiniz. Sizin çoğu zaman mahkemeye bile çıkmanıza gerek kalmaz. Süreç tamamen avukatlar tarafından yönetilmektedir.
 2. İcra Takibi: Ticari hayatınızda ya da bireysel yaşantınızda icralık olursanız icrayı durdurma ve iptal ettirme gibi süreç yönetimi danışmanlığı verilir. Diğer yandan da alacağınıza karşılık icra davası açma işlemlerinde de destek vermektedir.
 3. Vekaletname Takibi: Yaşantınız sırasında ticaret ya da farklı bir konuda vekaletname verebilir yahut alabilirsiniz. Bunların lehinize uygun şekilde hazırlanması için avukatlardan hizmet alınır.
 4. Finans Yönetimi: En çok avukatlık danışmanlığına başvurulan konulardan birisidir. Günümüzde belli finansal hacmi aşan işletmelerin avukat tutma zorunluluğu var. Ticari hayatta zarar görmemek ve tüm faaliyetlerinizi kanunlara uygun yapmak adına avukatlık bürosu ile anlaşmanız önerilir.
 5. İletişim Yönetimi: Son olarak popüler avukatlık hizmetlerinden birisi de iletişim yönetimidir. Günümüzde iletişim tamamen dijitale dönüşmüş durumda. Bugün atılan bir tweet dahi iletişim kategorisinde yer alır. İletişimden zarar görmemek ya da karşınızdaki kişilere hukuki kozlar vermemek için avukat tutmanız önemli.

Avukatlık bürosu hizmetlerini 5 kategoride toplasak da bunların altında daha onlarca farklı hizmet alanı var. Hepsi eksiksiz ve kusursuz olarak Hür Hukuk Bürosu hizmetleriyle karşılanıyor. Ticari ya da bireysel bir ihtiyacınızın olması hiç fark etmez. Güvenilir hukukçu danışmanı arzulayanların İstanbul’da öncelikli adresi olmaktayız. 3 hattımız aktif.

 • İstanbul avukatlık bürosu telefon: 0 (533) 898 08 09
 • İstanbul hukuk bürosu telefon: 0 (212) 708 12 00
 • İstanbul avukatlık ofisi telefon: 0 (212) 708 11 22
avukatlik-burosu-3

Avukatlık Bürosu

Avukatlık Bürosu İstanbul

İstanbul büyük bir metropol. Burada yaşamak her sıradan bir birey için bazen sıkıntılı olabiliyor. Toplumda çoğu kez hukuksal problemler ile karşılaşmak içten bile değil. Mutlaka ikili bireysel ya da ticari ilişkilerde sıkıntılar ile karşılaşırsınız. Önemli olan bu sorunlar başlamadan güvenilir ve hakkınızı arayan bir avukatlık bürosu ile anlaşmanız. Böylece ani ihtiyaçlarda hızlı destek sağlamak mümkün olmakta.

İstanbul’da avukatlık bürosuna ulaşmak istiyorsanız zaten şu an tam da ihtiyacınız olan yerdesiniz. Bir telefon ile randevu alabilir, ofisimizde tanışma fırsatına erişebilirsiniz. Acil bir avukat talebinizde de telefondan avukat isteğinde bulunabilirsiniz. Ayrıca online iletişim yolları ile de ücretli hukuk danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Çok yönlü hizmetlerimiz tamamen sizlerin sorunlarını çözmek için. Tanışmak ve danışmanlık alanında işbirliği oluşturmak için Oruçreis Mah. Tekstilkent Koza Plaza B Blok No: 1/3 Esenler/İstanbul adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Avukatlık bürosu ücretleri hakkında da çekinceleriniz olabilir. Bu konuda sizlere düşünmeye odaklı listelerimiz var. Mağdur olmayacağınız, aksine daha fazla avantajlı çıkacağınız hizmet unsurlarına sahip olmanız için bekliyoruz. İyi günler diliyoruz.

 

İlginizi çekebilir: Ses Kaydı Almak Suç mu? Cezası Var mı? Delil Sayılır mı?