Genel

Gayrimenkul Avukatı Nedir? Ne İş Yapar? Ücreti Ne Kadar?

gayrimenkul-avukati-2

Gayrimenkul avukatı, her türlü taşınmaz mülkün alım satım, kiralama, ipotek, kayyum gibi işlemler için danışmanlık hizmeti verir. Hukuki bir terim olmasa da bu alanda uzmanlık kazanmış avukatlara halk arasında böyle bir isimlendirmede bulunulmuştur. Hukuki bilgilerin en kapsamlı ihtiyaç duyulduğu alanlardan birisi demek mümkün. Teorik bilgi kadar pratikte deneyim gerekiyor. Zira bireylerin maddi sorumlulukları var ortada.

Bir gayrimenkul avukatı ile işbirliği yapmak için çok büyük sermayeli yatırımlarda bulunmanız gerekmez. Bir ev satışınızda ya da mülkünüzü kiraya verme sürecinde de çok sayışa risk faktörü ile karşı karşıyasınız çünkü. Alım satım süreçlerinde ya da kiraya verirken hazırlanan sözleşmelerde mutlaka bir uzman görüşü almanız gerekli. Hak kaybı yaşamamanın en garanti yolu budur. Peki ama gayrimenkul avukatları ne iş yapar? Ücretleri ne kadar? En iyi avukat kim? Yazıda bu soruların tüm yanıtlarını bulacaksınız.

gayrimenkul-avukati-1

Gayrimenkul Avukatı

Gayrimenkul Avukatı Nedir?

Bireylerin ya da şirketlerin gayrimenkul alım satımlarını, mülk kiralamalarını, yatırım analizlerini sağlayan ve bu konuların hukuka uygun olması için danışmanlık veren kişilere gayrimenkul avukatı denir. Ayrıca boşanma süreçlerinde bireylerin mal paylaşımı konusunda doğru karar verebilmeleri için uzman bir görüş beyanında bulunur bu kişiler. Çok kapsamlı ve çok yönlü bir hizmet alanları var. Kısaca özetlemek gerekirse, maddiyatın, mülkün ve yatırımın olduğu her alanda onların hizmetlerine başvurabiliriz.

Taşınmaz hukuku kapsamında görevlidir bu avukatlar. Tarafların bürokratik süreçte yaşadıkları her türlü anlaşmazlıklarda danışmanlık yapar. Ayrıca boşanmaların bağlı olduğu Medeni Kanun kapsamına da girer birçok görev alanı. İyi bir avukata ulaşmak için sadece onun hukuk mezunu olması yeterli değil. Aynı zamanda Medeni Hukuk Ana Bilim Dalında da yüksek lisans yapmış olması gerekiyor.

İstanbul başta olarak tüm Türkiye için en iyi gayrimenkul avukatlarını sunuyoruz. Hür Hukuk Bürosu her ölçekten sermayenin danışmanlığını yapıyor. Bugün büyük şirketlere gayrimenkul danışmanlığı yaparken, bireysel yatırımcılar için de çalışmalarda bulunuyoruz. Satın almayı hedeflediğiniz ve tapuya kayıtlı olan her mülk için bizlere başvurabilirsiniz.

gayrimenkul-avukati-3

Gayrimenkul Avukatı

Gayrimenkul Avukatı Ne İş Yapar?

Gayrimenkul avukatlarını sadece mülk alım satımlarında danışmanlık veren kişiler olarak görebilirsiniz. Elbette temel iş tanımları arasında bu da mevcut ama sadece bununla sınırlı değil. Daha buna ek olarak çok sayıda danışmanlık yönü çıkar ortaya. Aşağıya yazacağımız hizmetlerden sizi kapsayanlar için uzman bir avukattan hizmet almanız gerekiyor. Birçok konuda lehinize durum yaşamak için bu şart. Peki hizmetler neler? Gelin göz atalım…

Gayrimenkul avukatlarının hizmet ve sorumluluk alanları:

 • Bir gayrimenkule sahip ortaklar arasında ihtilaf çıkarsa, avukatlar izale-i şuur davası açmakla mükelleftir. Bu hukuk süreci üzerinden mülkün satışını gerçekleştirebilir.
 • Tapu devrinde de birtakım haksızlık ya da uyuşmazlıklar yaşanabilir. Tam da bu noktada gayrimenkul avukatları devreye girer. Bu sayede tapu iptal ya da tapu tescil davaları açılabilmektedir.
 • Gayrimenkul mülk alım satım işlemlerinizde sizlere bürokratik açıdan destek sağlar. Gerekliliği doğan sözleşmeleri hazırlar. Sizi hukuk nezdinde her türlü korumaya kalkanında tutar.
 • Mülke ipotek koymalarda ya da ipoteği kaldırmalarda uzman bir avukata ihtiyacınız olur.
 • Kiracılar ile yaşanan uyuşmazlıklarda da gayrimenkul avukatlarına ihtiyaç duyarız. Sorunlu kiracı tahliyelerinde özellikle geniş bir sorumluluk alanları var.
 • Miras bölünmelerinde ya da haksız mülk satışlarında dava açmak, hakların korunması adına avukatlara ihtiyacınız olacak.

Unutulmamalıdır ki avukatların olmadığı yüklü satışlarda ilerde bir sorun yaşanırsa, bunların maddi zararları daha fazla olmaktadır. Hür Hukuk Bürosu avukatlarını dahil ettiğiniz her türlü gayrimenkul süreçlerinizde haklarınız korunur. Sizi adeta bir hukuki koruma kalkanına almaktayız. Detaylı bilgi almak ve hizmetlerimizden haberdar olmak adına bizimle iletişim kurun. 7/24 telefon hatlarımız aktif hizmet sağlıyor.

gayrimenkul-avukati-4

Gayrimenkul Avukatı

Gayrimenkul Avukatı Ücretleri

Gayrimenkul süreçlerinizde bir profesyonel destek almanız için avukatlara belli bir ücret ödüyorsunuz. Bu ücretlerin ne kadar olacağı, nasıl ödeneceği ve ne zaman verileceği sizlerin yardım istediğiniz konunun niteliğine bağlıdır. Bu konuda Barolar Birliğinin belirlediği taban rakamlar mevcut. Ama bahsettiğimiz gibi net rakamlar sizler ile görüştükten sonra vermek mümkün oluyor.

Gayrimenkul avukat ücreti 3.000 TL gibi oranlardan başlar kademe kademe artış gösterir. Net rakamlar ancak ofisimizde yapılacak görüşmelerin ardından size iletilir. İstanbul’daki ofisimize gelip çayımızı içebilirsiniz. Eğer şehir dışındaysanız da telefonlar ile iletişim kurabiliyorsunuz.

En İyi Gayrimenkul Avukatı

Herkes kendi haklarının korunması için en iyi avukatlar ile çalışmak ister. Ama günümüzde çok sayıda bu hizmeti veren kişi olduğu için hangisinin iyi hangisinin az deneyimli olduğunu bilmek zor olabiliyor. Bunun için en garanti ve sorunsuz tercih yöntemi Hür Hukuk Bürosudur. Ekibimizde bölgenin en iyi gayrimenkul avukatı var. Bu alanın temeli maddi unsurlara bağlıdır. Yaşayacağınız kayıplar da haliyle maddiyat üzerine olacaktır. Bu neden avukat seçimlerinizde özen göstermenizi öneriyoruz. Şimdi de il il en deneyimli avukatları yazacağız.

Gayrimenkul Avukatı İstanbul

İstanbul ülkemizin en yoğun nüfuslu şehri. Burada gayrimenkul sektörü çok yoğun ve hareketli. Ayrıca mülk yatırımlarında da lider konumda. Bu sebepledir ki gayrimenkul avukatı talepleri her zaman fazla olmaktadır. Telefon numarası arayanlar için aşağıya bırakıyoruz:

 • 0 (533) 898 08 09
 • 0 (212) 708 12 00
 • 0 (212) 708 11 22

Gayrimenkul Avukatı Pendik

İstanbul’da Pendik bölgesi için özel bir yer açmak istedik. Çünkü yoğun bir nüfusu var ve gayrimenkul projeleri yönünden çok hareketliliğe sahip. Haliyle bunlar da taleplerin yoğun olmasını tetikliyor. Sizlere en iyi avukatların olduğu bir hukuk bürosu sunuyoruz. Pendik gayrimenkul avukatı telefon numarası:

 • 0 (533) 898 08 09
 • 0 (212) 708 12 00
 • 0 (212) 708 11 22

Gayrimenkul Avukatı Ankara

Ankara’da alım satım işlemleri, miras anlaşmazlıkları, kiracıların tahliyesi gibi talepleri olan bireyler bu alanda profesyonelleşmiş hukuk bürosu arıyor. Deneyim ve teorik bilgi çok değerli alınacak hizmette. Çoğu zaman sadece hukuk bilgisi yetmez, aynı zamanda yaşamın içinden de gerekli bilgilerin ve donelerin o avukatta bulunması gerekiyor. Hür Hukuk Bürosu bunun için en iyi adres. Ankara gayrimenkul işlerinizde başvurabileceğiniz avukatların telefonu şu şekilde:

 • 0 (533) 898 08 09
 • 0 (212) 708 12 00
 • 0 (212) 708 11 22

Gayrimenkul Avukatı İzmir

Egenin incisi İzmir, son yıllarda gayrimenkul yatırımlarıyla ülkemizin gelişen ve güzelleşen şehirlerinden birisi. Burada yatırımlık proje sayısı hayli fazla. Ayrıca kiracı sayısı da yüksek bir büyükşehirdir İzmir. Gayrimenkul alanında uzmanlaşmış avukatlık taleplerinin de fazla olmasını sağlayan faktör bunlar. Hür Hukuk Bürosu İzmir bölgesinde de en deneyimli hukuk bürosudur. Yatırım ve mülk alım satımlarında her türlü yardım ihtiyaçlarınız için şu numaraları arayabilirsiniz:

 • 0 (533) 898 08 09
 • 0 (212) 708 12 00
 • 0 (212) 708 11 22

Yazımızın sonuna geldik. Konu hakkında farklı soru ve görüşleriniz var ise bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyiniz. İyi günler.

 

İlginizi çekebilir: Yakalama Kararı Nedir? Nasıl Uygulanır? Ne Kadar Sürer?