Genel

İşçi Avukatı Nedir? Ne İş Yapar? ve Ücretleri

isci-avukati-nedir-1

İşçi avukatı, davadan önceki süreçte ve sonrasında tamamen işçi müvekkilin menfaatlerini koruyan; ayrıca yapacağı işlem ve atacağı adımlarda ona yol gösteren kişilerdir. İşçi, kendi avukatına iş hayatında sahip olduğu haklar ile ilgili bilgi almak da isteyebilir. İş avukatları sadece dava süreçlerinde değil aynı zamanda teorik kısımda da işçilerin yanında olur.

Ülkemiz, genç nüfus bakımından büyük bir iş gücüne sahip. Bu konuda Avrupa standartlarının bile ilerisinde işçi sayısını barındırıyor. Fakat günümüzde ne yazık ki işçilerin büyük bir kısmı hakları ile alakalı konularda yetersiz bilgiye sahip. Bu da işveren ile aralarındaki uyuşmazlıklarda mağlup olmalarına sebep oluyor. Bu sebeple Hür Hukuk Bürosu olarak işçi avukatı nedir, ne iş yapar ve ücretleri gibi konularda detaylı bilgi sunduk. Böylelikle yasal haklarınız konusunda bilgi sahibi olabilecek, hukuki taleplerinizde tarafımızca destek bulabileceksiniz. Keyifli okumalar dileriz…

isci-avukati-nedir-3

İşçi Avukatı Nedir? Ne İş Yapar? ve Ücretleri

İşçi Avukatı Nedir?

İş avukatı nedir? sorusunun en temel ve doğru yanıtı; işçilerin sahip olduğu yasal hakları, işverenler karşısında korunması için yol gösteren ve talep edildiği taktirde mahkemelerce uygulamaya sokan kişilerdir. Genel olarak işçinin işe girmesinden çalışma esnasına ve işten çıkarıldıktan sonrası dönemi kapsayan iş tanımı vardır.

İşçi ile işveren arasında işe alım sırasında imzalanan hizmet sözleşmesinde, genellikle eli zayıf olan taraf işçiler oluyor. Tam da bu noktada devreye giren iş avukatı, işçinin haklarını savunur ve bu hakların nasıl kullanılacağına dair çalışanlara yol gösterir. Kısacası bu avukatlar ile hakkınızı elde etmek imkanına kavuşursunuz. Örneğin, çalıştığınız işyerinde sigortanız ödenmiyorsa ya da maaşlarınız ödenmiyorsa işçi avukatlarına müracaat ederek haklarınızı arayabiliyorsunuz. Hizmet sözleşmeniz ne kadar sizin aleyhinize olursa olsun yasalar her zaman için haksızlığa uğrayan işçilerin yanındadır.

İşçilerin sahip olduğu haklar yasalarımızda detaylı bir şekilde belirtilmiştir. İşçiler oldukça kapsamlı haklara sahiptir. Bu sebeple başvurulacak kişi alanında uzman ve bu konuda deneyim kazanmış avukatlar olmalıdır. Hür Hukuk Bürosu olarak uzun yıllardır bu alanda faaliyet gösteren profesyonel avukat kadrosuna sahibiz. Bizi tercih etmeniz durumunda haklarınız kusursuz bir şekilde savunulur. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.,

İşçi Avukatı Ne İş Yapar?

Bilindiği üzere iş hukuku, kamu hukuku alanına dahil olduğu gibi aynı zamanda özel hukuka da dayalıdır. İşçi ile işveren arasında imzalanan hizmet sözleşmesinde, çalışanın aleyhine bir durum varsa yasalar buna müdahale eder. İstanbul işçi avukatı arayışında olanlar için bu hizmetin neleri kapsadığını birkaç maddede belirtmekte fayda var…

  1. Kıdem ve ihbar tazminatı,
  2. Fazla mesaiden doğan alacaklar,
  3. Yıllık izin ücretlerinin temini,
  4. Hizmet tespiti davası,
  5. Haksız yere işe çıkarılmalarda işe iade davası,
  6. İş kazası tazminat davası.

Görüleceği üzere Kadıköy işçi avukatı hizmet alanı oldukça geniştir. Kısacası iş hayatınızda yaşadığınız ve haklı olduğunu düşündüğünüz tüm sorunlar için en doğru adres işçi avukatlarıdır. Bu konuda İstanbul ve çevresinin en iyi avukatlık bürosu olan Hür Hukuk Bürosu’nu tercih edebilirsiniz. Böylelikle mağduriyetleriniz profesyonel hukuki çözümler ile giderilecektir.

isci-avukati-nedir-2

İşçi Avukatı Nedir? Ne İş Yapar? ve Ücretleri

İşçi Avukatı Ücretleri

İşçiler hak arayışına girerken genellikle avukatlık ücretlerinin yüksek olabileceğini düşünüyorlar. Bu sebeple yasal haklarını aramaktan vazgeçebiliyorlar. Fakat bu hatalı bir yaklaşım. Zira işçi avukatı ücretleri 2022 yılında gayet makul oranlarda. Türkiye Barolar Birliği her yıl olduğu gibi bu sene de taban fiyat tarifesi belirledi. Taleplerinize göre en doğru ve bütçenizi yormayan fiyatlar belirleniyor.

İşçi avukatı ücretleri boşa giden bir ödeme değildir. Avukatların önderliğinde kazanacağınız haklar ve sonunda elde edeceğiniz ücretler göz önünde bulundurulduğunda, bu ücretler önem arz etmiyor. Ayrıca günün sonunda davayı kazanmanız durumunda ödediğiniz avukatlık parasını da karşı taraftan talep etme hakkına sahipsiniz. Bu sebeple iş hayatındaki haklarınızı avukatlar aracılığıyla aramaktan asla vazgeçmeyin.

Hür Hukuk Bürosu, geçmişte olduğu gibi bugün de müvekkillerine en makul ücretler ile çözümler sunuyor. Genç ve dinamik avukat kadromuz, sizlerin hakkını en iyi şekilde savunuyor. Fiyatlarımız hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca 7/24 WhatsApp hattımıza yazabilirsiniz. İş hayatında yalnız değilsiniz, Hür Hukuk Bürosu sizinle…

 

İlginizi Çekebilir: İş Hukuku Avukatı Nedir? Ne İş Yapar ve Ücretleri