Genel

İstanbul EYT Avukatlık Hizmetleri İle Erken Emeklilik Çözümleri (2023)

istanbul-eyt-avukatlik-hizmetleri-3

İstanbul EYT avukatlık hizmetleri, Aralık ayında açıklanan emeklilikte yaşa takılanlar yasa tasarısı ile birlikte daha da gündeme çıktı. Zira tanınmış bu hak karşısında yaşadıkları birtakım sorunsallardan dolayı mağduriyet yaşayan ve emeklilikte yaşa takılma durumuna düşen kişilerin sayısı yüz binleri buluyor. En temelde geç sigorta girişi yapılanlar ya da işveren tarafından prim günleri eksik yatırılanlar ana mağduriyet konusunu oluşturuyor. İşte Hür Hukuk Bürosu 2023 EYT çözümleri tam da bu noktada devreye giriyor.

Bilgi: Tespit Davası Nedir? Nasıl Açılır? | Yetkili Mahkeme & Zamanaşımı 2023

İstanbul şehri, nüfus olarak ele alındığında EYT konusunda en hareketliliğin yaşandığı ve keza mağduriyetlerin oluştuğu konumda bulunuyor. Sigortasız çalıştırılan ya da girişleri çok geç yapılanlar, 1999 yılı öncesi sınırına takıldıkları için emeklilik haklarını kaybedebiliyor. İstanbul EYT avukatlık hizmetleri kapsamıyla bu mağduriyetler giderilmektedir. Nasıl mı? işte detaylar…

istanbul-eyt-avukatlik-hizmetleri-1

İstanbul EYT Avukatlık Hizmetleri

İstanbul EYT Avukatlık Hizmetleri İle Hayalinize Bir Adım Daha Yaklaşın!

İstanbul EYT avukatı, erken emeklilik sahibi olmak isteyenler için hukuki danışmanlık vermektedir. Bu hakkı hak ettiyseniz yahut hak etmenize rağmen geçmişte işveren tarafından yapılan usulsüzlükler sebebiyle hak mahrumiyeti yaşıyorsanız hukuk zemininde mağduriyet gidermek mümkündür. Avukatların ve hukuk bürolarının bu kapsamda verdiği hizmetleri birkaç maddede özetleyebiliriz.

2023’te İstanbul EYT avukatlık hizmetleri kapsam alanı:

  • EYT kapsamında olup olunmadığının tespiti,
  • ETY için prim ve gün sayısının hesaplanması,
  • EYT hak edilmesine rağmen işverenin kıdem tazminatını ödememesi,
  • 1999 yılı öncesi sigortalının kurum girişinin yapılmaması,
  • Geçmişte eksik yatırılan primlerin hesabı ve tespiti,
  • 1999 yılı öncesi staj ve çıraklık ile alakalı durumlar,
  • Hizmet tespit davası açma.

En temel EYT avukatı hizmetleri bu şekilde özetlenebilse de bunları daha onlarca madde ile çeşitlendirmek mümkündür. Hukuk büromuzu arayıp detaylı bir görüşme teklifi oluşturabilirsiniz. Telefon bilgilerimizi aşağıda paylaşacağız.

EYT Avukatı Ne İşe Yarar?

ETY avukatlığı diye bir hukuk alanı yoktur. Ancak toplumda artan EYT ihtiyaçları ve çoğalan tespit davalarının ardından halk arasın “EYT avukatı” diye bir tanımlama oluşmuştur. Hizmet alanının temeli erken emeklilik üzerindedir. Diğer yandan Aralık ayında Meclise sunulan EYT kanın teklifinin de içeriğine hakimdir ve bu yeni maddelere göre erken emeklilik hakları üzerinde danışmanlık sağlar. Örneğin 1999 yılı öncesinde bir işçi, işvereni tarafından geç sigortalı gösterilmiş olabilir. Eğer bu durum mahkeme tarafından tespit altına alınmaz ise, işçi ne yazık ki EYT’den faydalanamaz. Avukatlarımızın rehberliğinde bu durumu ispatlayarak tespit davası açılır. Böylece sigortasız işçiler de EYT haklarını kullanabilirler.

istanbul-eyt-avukatlik-hizmetleri-2

İstanbul EYT Avukatlık Hizmetleri

İstanbul EYT Avukatlık Bürosu Telefon Numaraları

Emeklilikte yaşa takılanlar yani kısa ismiyle EYT, çok kapsamlı ve komplike bir konudur. Doğru hesaplamaların uzmanlar tarafından yapılması, varsa hak kayıplarının tespit edilmesi ve bunları dava yoluyla neticelendirilmesi gereklidir. Hür Hukuk Bürosu, İstanbul EYT avukatlık hizmetleri ile en iyi çözüm ve danışmanlığı sağlamaya devam ediyor. Aşağıdaki telefonlar, EYT sorunlarının çözümü noktasında en iyi ve etkili numaralardır. Arayıp ön bilgi alabilir, randevu oluşturabilir ve hizmet fiyatları hakkında fiyat teklifi rica edebilirsiniz.

İstanbul’da en iyi EYT “emeklilikte yaşa takılanlar” avukatlık bürosu telefonları:

  • İstanbul EYT avukatı telefonu 1 : 0 (505) 877 54 25
  • İstanbul EYT avukatı telefonu 2 : 0 (212) 708 12 00
  • İstanbul EYT avukatı telefonu 3 : 0 (212) 708 11 22

 

İlginizi çekebilir: İstanbul’da En İyi Ağır Ceza Avukatı Kim? 2023 Ücretleri