Genel

İstanbul’un En İyi Boşanma Avukatı

bosanma-avukati-3

Boşanma avukatı, aile kurumunda tarafların birlikteliklerini sürdürmeyeceklerine karar verdiklerinde ihtiyaç duyulan bir hukuk danışmanıdır. Kimi zaman iki taraf da anlaşarak hukuk yollarına başvurmak ister. Bazen de bir taraf işi çekişmeye götürür ve süreci zor bir hale dönüştürür. Özellikle çekişmeli davalarda profesyonel ve en iyi hukuk danışmanlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Çünkü bireysel hak kayıpları, velayet ve nafaka gibi konularda sorun yaşamamak ancak iyi bir savunma süreciyle gerçekleştirilebilir.

Günümüzde boşanma davalarında tarafların ihtiyaç duyması halinde bölgenin barosu tarafından ücretsiz avukat veriliyor. Bunun ücretini ve harç bedellerini devlet karşılıyor. Anlaşmalı boşanmalarda belki bu seçenek kısmi de olsa işe yarayabilir. Fakat konu çekişmeli bir boşanma ise kesinlikle özel bir hizmet ihtiyacı doğar. Son zamanlarda sorunlu ayrılıkların sayısındaki artış gözlemlendiğinde de konunun önemi fazlasıyla öne çıkıyor.

İstanbul’un en iyi boşanma avukatı aramak, hukuki süreçte herhangi bir terslik yaşamamak isteyen insanların özel tercihidir. Devlet, talep edildiğinde avukat verse de ne yazık ki yeterli deneyim ve ilgi olmayacağı için kişinin telafisi mümkün olmayan kayıplar yaşamasına sebep olabilir. Örneğin kaybedilen bir davanın yeniden açılması yolları kapanabilir. Kayıplar telafi edilemez ve kişi zarar görür. Bu hem maddi olabilir hem de manevi olabilir. Nafaka maddi kısımdır velayet ise manevi boyutudur işin.

bosanma-avukati-1

En İyi Boşanma Avukatı

İstanbul’un En İyi Boşanma Avukatı

Kimi boşanmalar uzun yıllar sürebiliyor. Çekişmeli olanları 5 ila 7 yıl arasında sürebiliyor. Sürecin uzamasına bir de bireyin hukuki bilgi eksikliği eklendiğinde davadan motivasyonun düşmesine ve devamında da kayıplar yaşanmasına sebep olabiliyor. İstanbul’un en iyi boşanma avukatı tarafından savunulduğunuzda bu tür sorunsalların hiçbirini yaşamazsınız. Davanız en güzel şekilde yönetileceği için siz değil, karşı taraf hak kaybı yaşama endişesi yaşayacak.

İstanbul ve Türkiye’deki en iyi boşanma avukatı, bu unvanı kazanmak için bazı özelliklere sahip olması gerekiyor. Zira binlerce avukatın arasından sıyrılıp ‘en iyi’ unvanına ulaşmak kolay bir meziyet değil. Fark yaratan özelliklerden bazıları şunlardır:

  1. Aile hukuku alanında çok iyi bir teorik bilgiye sahip olması gerekir. Tüm avukatlık mesleğini bu alana yoğunlaştırması istenir.
  2. Boşanmalarda avukatın deneyimi önemli bir faktör olarak karşımıza çıkmaktadır. Uzun yıllar edindiği tecrübeleri yeni müvekkillerine uygulamalı.
  3. Avukat müvekkil arasındaki samimiyete, gizliliğe ve güvenliğe sık sıkı bağlı olmalı. Müvekkili ile uyum sağlayamayan onu sağlıklı yönetemez.
  4. Avukatlık ücretlerinde de müvekkillerine samimi fırsatlar sunması gerekir. Zira süreç bazen 7 yıl bile sürebiliyor.

İstanbul Boşanma Avukatı Tavsiye

İstanbul ülkenin en kalabalık nüfustaki şehri olunca boşanma davaları da burada çok yoğun olarak görülmektedir. Bu da İstanbul boşanma avukatı tavsiye konusunu önümüze getiriyor. Daha önce avukatlık hizmetlerinden mutlu sonuçlar alan bireyler yorumlarını internet sitelerinde paylaşmaktadır. Aynı şekilde şikayetler de burada yer buluyor. Hür Hukuk Bürosu girdiği yüzlerce boşanma davası ve bir o kadar da edindiği mutlu müvekkilleri ile alanının en iyileri arasında yer almaktadır. Bugün boşanmak istenildiğinde akla ilk gelen avukatları kadrosunda bulunduruyor. Siz de zor bir süreç yaşayacağınızı düşünüyorsanız bizleri arayın, süreci sizin lehinize iyileştirelim.

Boşanmak isteyenlerin girdiği süreçte yol uzun ve meşakkatlidir. Yaşanan her uyuşmazlık davanın sonuçlanmasını daha da ileri tarihe atmaktadır. Eğer bir de buna deneyimsiz bir avukatın savunması eklenirse durum çıkılmaz ve üzücü bir seviyeye ulaşabilir. Sizlere bu sebeple en iyi İstanbul boşanma avukatı tavsiye ediyoruz. Hemen şimdi iletişim araçlarımız üzerinden bizlere ulaşın.

bosanma-avukati-2

En İyi Boşanma Avukatı

Boşanma Avukatı Ücretleri 2022

Avukatlık ücretleri davanın türüne göre belirlenmektedir. Barolar Birliğinin yıllık taban fiyat listesi açıklansa da bu oranlar reelde karşılık bulmaz. Çünkü davanın içinde barındıran zorluk ve süreci çok farklı ilerler. Eğer ki çekişmeli bir boşanma davası yaşanacaksa burada ortalama 2022 yılında 10,000 TL ile 25,000 TL arasında hizmet bedeli ödenebiliyor. Anlaşmalılarda ise elbette fiyatlar düşmektedir. Liste daha da artabilir ya da azalabilir.

En güncel boşanma davası vekalet ücreti ne kadar diye mi merak ediyorsunuz. 2022 yılı için belirlenen avukatlık oranları 10 bin ila 25 bin TL arasında olsa da en net bilgi yüz yüze ya da telefon üzerinden sahip olunabilir.

 

İlginizi çekebilir: Boşanma Davası Nerede Açılır?