saglik-ve-ilac-hukuku

Sağlık ve ilaç hukuku, diğer hukuk dallarına oranla daha çok uzmanlık gerektiren bir hukuk dalı olarak öne çıkıyor. Sağlık hukuku temel olarak ‘hasta hakları’ kapsamında değerlendirilir. İlaç hukuku ise bunun bir alt dalıdır. Tıbbi işlemlerde sağlık personeli ve kuruluşların hak ve yükümlülüklerini belirler. Ayrıca medikal hukukun da ele alındığı bir daldır. Bu yazımızda sağlık ve ilaç hukuku alanında detaylı bilgiler sunacağız…

Hür Hukuk Bürosu çatısı altında sırf sağlık ve ilaç hukuku dalında faaliyet gösteren bir departman mevcut. Bu departmanda alanında uzman ve kanun ve esaslara hakim birçok avukat bulunuyor. İyi bir dava süreci hizmeti ya da danışmanlık çözümleri için bizi tercih edebilirsiniz. Detaylı bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Büromuzun sağlık ve ilaç hukuku alanında sağladığı dava hizmetlerinden bazılarını şu şekilde listelemek mümkün.

  • Doktorlardan kaynaklanan tıbbi müdahale hataları sebebiyle hukuk ve ceza davaları açmak,
  • ‘Mal Practise’ kapsamında tazminat davalarının açılması ve takibi,
  • Tıbbi sektördeki ticari faaliyetlerden doğan uyuşmazlıkların çözümünü hukuki yollar ile arama,
  • Tıp veya ilaç hukuku kapsamında tazminat davaları,

Sağlık ve İlaç Hukuku Avukatı

Sağlık ve ilaç hukuku oldukça kapsamlı bir hukuk dallarıdır. Bu sebeple avukatlık hizmetleri alırken avukatın tecrübeli olması, müvekkilin lehine olacak bir durumdur. Hür Hukuk Bürosu olarak en iyi çözümleri sizlere sunuyoruz. Bünyemizdeki deneyimli avukatlar davalarda yanınızda olacağı gibi aynı zamanda birçok alanda danışmanlık hizmeti de sağlıyor. Bunlardan bazılarını şu şekilde listelemek mümkün:

  • Farmasotik buluşlar ile ilgiligi patent tescil süreci ve takip süreci,
  • Gizlilik sözleşmelerinin hazırlanma süreci ve hukuki kontrollerinin sağlanması,
  • Hasta hakları alanında danışmanlık hizmeti,
  • Hekim hakları alanında danışmanlık hizmeti,
  • İlaçların üretim sözleşmelerinin hukuki esaslara uygun olarak hazırlanması,
  • İlaç dağıtımında distribütörlük yapmak isteyenler için sözleşmelerin hukuki esaslara uygun olarak hazırlanması,

Malpraktis Nedir?

Malpraktis, sağlık ve ilaç hukuku kapsamında önemli bir yere sahiptir. Kısaca hekimliğin kötü kullanılması durumudur. TBB yani Türk Tabipler Birliği Hekimlik Meslek Etik kurallarında bu durumun esasları belirlenmiştir. Bir hastanın mevcut hastalığının hekim, ilaç, tedavi yöntemi ya da hastane kaynaklı kötüye gitmesi durumunda, o hastanın dava ama hakkı vardır. Tam da bu noktada Malpraktis avukatı devreye girer.

Malpraktis avukatı diye bir terim günümüzde yoktur. Sağlık ve ilaç hukuku alanında deneyimli olan avukatlar bu konuda hizmet sağlar. Hür Hukuk Bürosu çatısı altında malpraktis davalarında deneyim sahibi avukatlarımız bulunuyor. Şeffaf, güvenilir ve uzman bir avukat arıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Malpraktis sonucunda zarara uğradığınızda maddi ve manevi tazminat davası açma hakkınız bulunuyor. Sağlık ve ilaç hukuku çerçevesinde bu tür durumlarda idari ve cezai yaptırımlar söz konusudur. Hakkınızın en iyi şekilde savunulmasını istiyorsanız profesyonel bir avukatlık hizmeti almanızı tavsiye ederiz.

 

İlginizi Çekebilir: Aile Hukuku