Genel

Tazminat Avukatı Nedir? Ne İşe Yarar? ve Ücretleri

Tazminat avukatı, haksız fiili veya eylem sebebiyle zarara uğrayan kişilere, yasal çerçevelerde zararlarının giderilmesi için destekte bulunur. Yasaların belirlediği maddi ya da manevi tazminat gerektiren durumlarda dava açılmasından sonlandırılmasına kadarki süreçte müvekkillerinin haklarını savunur. Kapsamlı yapıya sahip bir avukatlık bölümüdür. Bu sebeple deneyim, en önemli faktör olarak karşımıza çıkar.

Bir fiil ya da eylem sebebiyle haksızlığa uğradığınızda yaşadığınız mağduriyeti gidermek için tazminat avukatı ihtiyacınız doğar. Hukuksal düzlemde avukatların yardımıyla maddi olarak zararlarınızı giderebilirsiniz. Fakat sadece tazminat dava açma noktasında değil, aynı zamanda karşı tarafın açtığı tazminat davalarında sizlerin haklarını korumayı da üstlenir. Her iki yönlü de danışmanlık sağlar.

Tazminat davalarında talep edilen tazminatın iyi hesaplanması gerekir. Yaşanılan mağduriyetle doğru orantıda dava açmak, mahkeme nezdinde kazanma şansını daha fazla arttırmaktadır. Uzman bir tazminat avukatı ile çözüm ortaklığı yaptığınızda doğru analizler sonucu en ideal rakamlar belirlenir. Bu sayede dava sonunda sevinen taraf sizler olursunuz. Diğer yandan adınıza bir dava açılırsa yine tazminat hukuku avukatlık bürosu devreye girer ve açılan davanın tamamen iptali ya da maddi kaybın en aza indirilmesi sağlanır. Her açıdan bakıldığında bu avukatlar misyonu çok değerlidir.

tazminat-avukati-nedir-1

Tazminat Avukatı Nedir? Ne İşe Yarar? ve Ücretleri

Hür Hukuk Bürosu İstanbul başta olmak üzere tüm Türkiye’deki müvekkillerine uzun yıllardır danışmanlık sağlıyor. Büromuzda sadece tazminat davalarına bakan özel bir departman var. Avukatlar arası grup çalışmasıyla müvekkillerimizin hakkını sonuna kadar savunuyoruz. Bunu yaparken de güven, şeffaflık ve samimiyet ilkelerimizden asla ödün vermiyoruz. Detaylı bilgi için bizimle iletişim kurabilirsiniz. Ayrıca bu yazımızda tazminat avukatı nedir, ne iş yapar ve ücretleri hakkında bilgilendirici bir yazı derledik. Keyifli okumalar…

Tazminat Avukatı Nedir?

Hukuksuz eylemlerin neden olduğu sonuçlarda mağdur taraf için maddi tazminat davası açma hakkı doğar. Bu en insani ve doğal bir hak arayışıdır. Yasalarımız da mağdur kişiler adına oldukça destekleyici yapıdadır. Fakat doğru ve nitelikli bir hak arayışı, davaların sonuçlanmasında büyük önem gösterir. Oluşan zararların kapatılmasında danışmanlık hizmeti veren kişilere ise tazminat avukatı adı verilir. İstanbul avukatlık büroları içerisinde bu alanda özel departmanı bulunan nadir hukuk bürolarından bir tanesiyiz…

Öncelikle maddi tazminat gerektiren durumlar tespit edilmesi gereklidir. Yaşanan mağduriyetin yasalarda ne gibi karşılığı var bilinmesi önemlidir. Bu da ancak tazminat avukatları tarafından mümkün kılınır. Avukatlar maddi tazminatın oranını en iyi şekilde hesaplar ve bunu dosyaya ekler. Böylelikle hakkınız olan miktarları kaybetmemiş olursunuz.

İstanbul tazminat avukatı arayışlarında Hür Hukuk Bürosu akla ilk gelen yapılardan birisidir. Yıllardır binlerce memnun müvekkili geride bıraktık. Bu sayede tazminat davalarında İstanbullular tarafından bir marka haline geldik. Siz de memnun müvekkillerimiz arasına katılmak isterseniz avukatlarımız ile görüşebilirsiniz. Unutmayın, maddi tazminat davası açmak sizin en doğal hakkınız…

Tazminat Avukatı Ne İş Yapar?

Tazminat avukatlık bürolarının sorumluluk alanı oldukça geniş bir yapıya sahiptir. Bu alandaki kapsamlarını birkaç başlık altında sizler için açıklamakta fayda var…

  1. Trafik kazaları kaynaklı davalar,
  2. Haksız işgalden doğan davalar,
  3. Malpraktis sebebiyle açılan davalar,
  4. İş kazaları sebebiyle açılan davalar,
  5. Taraflar arası sözleşme ihlalinden doğan davalar,
  6. Hakaret ve şiddet gibi durumlardan açılan davalar,
  7. Boşanma sebebiyle açılan davalar.

Bu sorumluluk alanlarına daha birçok madde eklemek mümkün. Kısacası zarar uğradığınızı düşündüğünüz her durumda maddi tazminat davası açarak hakkınızı hukuksal düzlemde aramayabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken profesyonel bir tazminat avukatı ile iletişime geçmektir.

İstanbul Tazminat Avukatı Nedir? Ne İşe Yarar? ve Ücretleri

İstanbul Tazminat Avukatı Ücretleri

İstanbul tazminat avukatı ücretleri, Türkiye Barolar Birliği’nin belirlediği taban fiyatlardan başlamaktadır. Ancak davanın türüne ve sürecine göre farklılıklar muhakkak ki olmaktadır. Ayrıca avukat müvekkil arasında yapılacak anlaşmaya göre dilenirse kazanılan maddi tazminat ücretinden belli bir pay avukata verilebilmektedir. Genellik bu yönteme sık başvurulmaktadır.

İstanbul, Pendik, Kadıköy, Ataşehir, Ümraniye ve diğer ilçelerde tazminat avukatı arandığında ilk önce akla Hür Hukuk Bürosu gelir. Her zaman için samimi yaklaşım ile danışmanlık sağlıyoruz. Ayrıca 2022 yılında avukatlık ücretlerimiz de gayet makul oranda. Aklınıza takılan her sorunun cevabı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir: Boşanma Avukatı nedir?