Genel

Vatandaşlık Avukatı ve 2022 Danışmanlık Ücreti

vatandaslik-avukati-2

Vatandaşlık avukatı, son yıllarda ülkemizde en çok talep gören ve merak edilen danışmanlık hizmetlerinden biri olarak öne çıkıyor. Gerek yurtdışından ülkemizde oturum ve çalışma izni almak isteyen yabancı ülke vatandaşları, gerekse ülkemizden yurtdışına çıkmak ve orada oturum hakkı kazanmak isteyenler, profesyonel bir danışmanlık hizmetine ihtiyaç duyuyor. Zira hem ülkemizde hem de Avrupa ülkelerinde süreçler hayli zor ve karmaşık bir sürece sahip. Bu karmaşıklık bireylerin tek başına üstesinden gelebileceği bir durum değil.

Vatandaşlık avukatı İstanbul temel olarak ülkelerin vatandaşlık hukuku kapsamında giren hukuki süreçler ile ilgilenen ve bu alanda profesyonel bir hizmet sunan kişilerdir. Alanında uzmanlaşmış avukatlar tarafından icra edilir. Avukatın, sadece Türk Vatandaşlığı Kanunu’nu bilmesi yeterli değildir, aynı zamanda Anayasa, Medeni Hukuk ve en önemlisi Uluslararası Hukuk dallarında da yetkin sahibi olması gerekir.

Hür Hukuk Bürosu olarak Türkiye’de oturum izni ve vatandaşlık hakkı kazanmak isteyenlere hukuki destek sağlıyoruz. Sürecin en başından sonuna kadar müvekkillerimiz ile birlikte yürüyor, hakları kazanana kadar mücadeleye devam ediyoruz. Yakın zamanda devlet yabancı bireylere oturum ve vatandaşlık hakkı vereceğini açıkladı. Bunun için de bazı ön şartlar belirledi. Sizler de büromuzdaki deneyimli ekipler sayesinde hayalinizde Türk vatandaşlığına kavuşabilirsiniz.

Vatandaşlık Başvuru Avukatı Ne İş Yapar?

Vatandaşlık avukatı görev ve sorumlulukları bakımından çok kapsamlı bir hizmet sunmaktadır. Sadece hakların kazanılması için danışmanlık vermek değil, aynı zamanda yaşanan uyuşmazlıkların da çözüm noktasında destek sağlar. Avukatlarımızın görev ve sorumluluk alanlarından bazıları ise şunlardır:

 • Türk vatandaşlığının kazanılması için işlemlerin yapılması,
 • Türk vatandaşlığından çıkmak için işlemlerin yapılması,
 • Çifte vatandaşlık konusundaki yaşanan uyuşmazlıkların çözümü,
 • Türk vatandaşlık başvurusu sonuçlarının negatif olması durumunda hukuki yollara başvurmak.
 • Suriye ve Afgan vatandaşlarının mülk satın alarak vatandaşlık kazanmalarında danışmanlık hizmeti sunmak.
vatandaslik-avukati-1

Vatandaşlık Başvuru Avukatı

Görüleceği üzere vatandaşlık avukatı, çok kapsamlı ve önemli görev sorumluğuna sahiptir. Vatandaşlık işlemleri zor bir süreçtir. En ufak bir eksiklik yaşanması durumunda süreç iptal olur ve bireyler en başa dönmek zorunda kalabilir. Böyle sorunsalların yaşanmaması için vatandaşlık avukatı İstanbul başta olmak üzere tüm Türkiye’de hizmet sağlıyoruz. Hür Hukuk Bürosu bu zorlu dönemlerinizde tecrübesiyle sizlerin yanında.

Türk Vatandaşlığı Kazanmanın Koşulları Nelerdir?

Günümüzde siyasi otoriterler Türk vatandaşlığı kazanmak için sağlanması gereken şartları belirledi. Geçtiğimiz günlerde cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile güncellenen kurallar, vatandaşlık almak isteyen bireylerin ilgisini çekmeye devam ediyor. İşte yabancılar nasıl Türk vatandaşı olabilir? sorusunun detaylı yanıtı…

 1. Başvuru tarihinden itibaren 5 yıl süreyle kesintisiz Türkiye’de ikamet etmiş olmak gerekiyor.
 2. Ergin ve ayırt etme yetilerine sahip olunması gerekli.
 3. Ülkeye yerleşmeye karar verdiğini yetkililere kanıtlamak. Mal edinme, iş kurma veya çalışma buna örnek olarak gösterilebilir.
 4. Toplum değerlerine aykırı olan kötü alışkanlıklarda bulunmamak.
 5. Ülkede geçinmeye yetecek seviyede gelir sahibi olmak.
 6. Milli güvenliğe tehdit oluşturabilecek bir karakterde olmamak.
vatandaslik-avukati-3

Vatandaşlık Avukatı

Bu listeye daha onlarcasını eklemek mümkün. İşte bu sebeple vatandaşlık avukatı çok önemli bir misyona sahip. Tüm bu karmaşık hukuki prosedürleri sizler için en basit hale indirgiyor. Sizler de bu sayede başvuru ve sorgulama sürecinde zorlanmıyorsunuz. Hür Hukuk Bürosu iletişim hattımız üzerinden daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Avukatlarımıza her türlü aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

Vatandaşlık Avukatı Ücreti 2022

Vatandaşlık işlemleriyle ilgili en çok merak edilen sorunsallardan birisi de vatandaşlık avukatı ücreti 2022 yılında ne kadar olduğudur. Zira süreç uzun ve zor bir yol. Haliyle bunun için bir danışmanlık hizmeti bedeli ödemek gerekiyor. Ancak büromuz bu konuda sizlere samimi, şeffaf ve makul oranlar belirliyor. Genç ve dinamik avukat kadrolarımız sizlerin taleplerini yerine getirirken her zaman için bütçe dostu fiyat politikasıyla yaklaşım gösteriyor.

vatandaslik-avukati-4

Vatandaşlık Avukatı Ücreti 2022

Vatandaşlık avukatı ücreti 2022 oranları için buradan net bir rakam belirtmek ne yazık ki mümkün değil. Zira taleplerin zorluk seviyesi ve işlem türüne göre bir fiyat belirlenmektedir. Günümüzde çok afaki fiyatlardan yardımcı olan hukuk büroları olabilir. Ancak Hür Hukuk Bürosu sizleri önemsiyor ve vatandaşlık almak için uğraştığınız bu dönemde sizlere her türlü danışmanlık hizmetini sunuyor.

 

İlginizi çekebilir: Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi 2022