yabanci-vatandaslik-hukuku

Yabancılar ve vatandaşlık hukuku, bireylerin vatandaşlıkla ilgili olan haklarını ve yükümlülüklerini düzenleyen bir hukuk dalıdır. Bilindiği üzere vatandaşlık, bir bireyin devlete olan bağlılığını niteleyen bir kavramdır. Bir ülkenin vatandaşı olduğunuz andan itibaren o ülkede haklar kazanırsınız. Ancak aynı şekilde birtakım yükümlülükler de beraberinde gelir. İşte vatandaşlık hukuku bu hak ile yükümlülüklerin belirtildiği yasal zemindir.

Türkiye, dinamik bir toplum yapısına sahip. Ayrıca her geçen yıl gelişen ekonomisiyle birçok ülke vatandaşlarının burada yaşaması ya da ticaret yapması için cazip bir nokta. Her yıl yüzlerce yabancı şirket kurulurken on binlerce de yabancı göç alıyor. Bu bağlamda Hür Hukuk Bürosu olarak yabancı ülke vatandaşlarına şeffaf, samimi, dürüst ve anlaşılabilir bir danışmanlık hizmeti sağlıyoruz. Sunduğumuz hizmetlerin ve yaptığımız eylemlerin tamamı çözüm odaklıdır. Yabancılar ve vatandaşlık hukuku hakkında detaylı bilgi için büromuz ile iletişime geçebilirsiniz.

Yabancılar ve Vatandaşlık Hukuku Avukatı

Yabancılar ve vatandaşlık hukuku avukatı, yerli ve yabancı bireylerin ülkemizde vatandaşlık haklarında hak kaybına uğramamaları için hizmet veren kişilere denir. Bu alanda gelen başvuruları gerçekleştirir ve vekillik sağlar. Ancak en önemli husus, avukatın ne derece yetkin olduğudur. Çünkü vatandaşlık hukuku kapsamlı, üstelik sürekli olarak mevzuatı güncellenen bir hukuk dalıdır. Avukatın, alanında hâkim ve profesyonel olması, müvekkillerin lehine bir durumdur.

Yabancılar ve vatandaşlık hukuku avukatı, mevzuat kapsamındaki her türlü uyuşmazlıklarda avukatlık hizmeti sağlar. Hür Hukuk Bürosu bünyesindeki avukat kadromuzun bu hukuk dalında sunduğu hizmetlerden bazıları şunlardır:

  1. Genel yolla vatandaşlığa girme işlemleri,
  2. İstisnai yolla vatandaşlığa girme işlemleri,
  3. Evlenme yöntemiyle vatandaşlığa girme işlemleri,
  4. Vatandaşlıktan çıkma işlemleri,
  5. Çifte ya da çoklu vatandaşlık alma işlemleri.

Tüm Türkiye genelinde hizmet veren Hür Hukuk Bürosu avukatlarımız yabancılar ve vatandaşlık hukuku alanında ülkenin en deneyimli kişileridir. Tüm hukuki süreçte müvekkillerine profesyonel destek sağlamaktadırlar. Sizlere bir telefon kadar yakınız.

Yabancılar ve Vatandaşlık Hukuku Nedir?

Yabancılar ve vatandaşlık hukuku, temelde mütekabiliyet ilkesine dayanır. Yabancı kişilere ülkemizde uygulanacak olan hukuki süreç, gelecek olan yabancının ülkesinin özelliklerine göre değişmektedir. Örneğin bir Alman vatandaşının Türkiye’deki hukuki boyutuyla İranlı bireyin hukuki boyutu aynı değildir. Zira ülkeler arasındaki ikili anlaşmalara göre bu hukuk alanında değişiklikler görülmektedir. Tüm bu detaylar, yabancılar ve vatandaşlık hukuku avukatlarının ne derece deneyimli olmaları gerektiğinin bir göstergesidir.

Hür Hukuk Bürosu avukatları, özellikle gayrimenkul yatırımları vasıtasıyla yabancıların Türk vatandaşlığı kazanmasında uzman bir kadroya sahip. Yabancı yatırımcılar ile kesintisiz iletişimde bulunarak tüm süreçleri şeffaf, samimi ve güvenilir bir şekilde yürütüyoruz. Çünkü avukat ile müvekkil arasında güven ilişkisinin kurulması, hukuk alanında iyi bir sonuç almak için çok önemlidir. Bunun bilinciyle sizler için gece gündüz çalışıyor, en kaliteli çözümleri sunmaya devam ediyoruz.

İlginizi çekebilir: Aile Hukuku